5 x TAK dla jabłek jako 1 z 5 zalecanych porcji warzyw i owoców.

Znane przysłowie mówi, że spożycie jednego jabłka dziennie skutecznie będzie ochraniać nas przed chorobami i wizytą u lekarza. Czy to prawda? TAK! Dlaczego? Ponieważ jedno jabłko, to ponad 20 witamin i składników mineralnych, przy niskiej kaloryczności. Czy wiecie, że istnieje ponad 10 tysięcy odmian jabłek, które różnią się – smakiem, aromatem, kolorem i kształtem? Ich wspólną cechą jest korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Mamy dla Was 5 najważniejszych powodów dlaczego warto spożywać jabłka przez cały rok!

  1. Zawierają dużo witamin, m.in. witaminy C, która przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji układu odpornościowego. Jej największa ilość znajduje się tuż pod skórą, dlatego najlepiej ich nie obierać. Witamina C „walczy” także z wolnymi rodnikami, dzięki czemu możemy cieszyć się jędrną i elastyczną skórą.
  2. Zawarty w jabłkach błonnik wspomaga pracę jelit oraz wypróżnianie. Pektyny, występujące w jabłkach, „wymiatają” z organizmu resztki pokarmów, regulują florę bakteryjną jelit, a także zmniejszają wchłanianie cholesterolu.
  3. Jabłka zawierają potas, który reguluje gospodarkę wodną organizmu oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego oraz mięśni. Owoce te zawierają także znaczne ilości żelaza oraz cynk i jod.
  4. Pomagają w pozbyciu się nadmiaru kilogramów. Jabłka są niskokaloryczne i lekkostrawne, dlatego są szczególnie polecane osobom będącym na diecie lub dbającym szczupłą sylwetkę.
  5. Dzięki zawartości wielu minerałów (w tym potasu, żelaza, cynku) a także witamin A, C, E oraz z grupy B jabłka poprawiają stan skóry, włosów i paznokci.

 

Warto? TAK! Dlatego nie zapomnijcie już dziś o zjedzeniu co najmniej jednego jabłka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *