Przeziębienie czy grypa? Uderz w komplet objawów z siłą Tantum

 

Przełom jesieni i zimy sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych takich jak przeziębienie czy grypa. Bardzo często ze względu na podobieństwo objawów nie jesteśmy w stanie rozróżnić co nam dolega. Zarówno jedną jak i drugą chorobę wywołują wirusy (choć zupełnie inne), w obu przypadkach do zakażenia dochodzi drogą kropelkową, a i sposób leczenia jest bardzo podobny. Jeśli nie wiemy  czy dopadło nas przeziębienie czy grypa nie czekajmy, aż choroba całkowicie uniemożliwi nam funkcjonowanie. Sięgnijmy natychmiast po produkt leczniczy, który pomoże w obu dolegliwościach. Grypa czy przeziębienie? Odpowiedź jest prosta – skuteczny lek z rodziny Tantum – TANTUM FLU.

Za przeziębienie odpowiada ponad 200 różnych wirusów, grypę wywołują 3 typy: A, B i C. Za sezonowe zachorowania odpowiedzialny jest wirus B. Przeziębienie może się pojawić bez względu na porę roku, grypa zazwyczaj atakuje jesienią i zimą. Wirusy wywołujące obie choroby podlegają ciągłym mutacjom, dlatego przebycie jednej czy drugiej infekcji nie zapewni nam trwałej odporności, ani też nie uchroni przed kolejnymi zachorowaniami.

Podobieństwa i różnice

W większości przypadków zarówno w przeziębieniu jak i grypie rozwój choroby jest szybki. Zazwyczaj po około 48h zaczynamy odczuwać pierwsze symptomy, w obu schorzeniach objawy trwają około 2-4 dni. Przy czym przeziębienie kończy się po około tygodniu, a grypa utrzymuje do dwóch. Objawy obu schorzeń są do siebie bardzo podobne: katar, kaszel, gorączka, ból gardła, stawów i mięśni. Ze względu na podobieństwo symptomów rozróżnienie pomiędzy grypą a przeziębieniem może być dużym problemem.

Przeziębienie? Grypa?  Mamy na to rozwiązanie.

W poszukiwaniu szybkiego sposobu na przeziębienie lub grypę sięgamy po leki dostępne bez recepty. Stosowane na samym początku infekcji mogą pomóc ograniczyć jej rozwój. Wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obecnie w aptekach jest wiele produktów stosowanych przy przeziębieniu lub grypie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze? Różnorodny skład, intrygująca nazwa, a może wygodna forma podania? Oczywiście wszystko to jest bardzo istotne, ale przede wszystkim liczy się skuteczność i zaufanie do marki.

Obecnie rodzina Tantum poszerza się o nowy produkt jakim jest Tantum Flu – lek, który łagodzi objawy zarówno przeziębienia, jak i grypy. Jeden środek na dwie choroby. Lek występuje w dwóch wariantach smakowych: pomarańczowym i cytrynowym. Zawiera połączenie aktywnych substancji czynnych: paracetamolu  i chlorowodorku fenylefryny. Pierwszy zmniejsza gorączkę oraz bóle mięśni, głowy czy gardła, drugi zaś obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrożnia nos. Tantum Flu przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 roku życia i dorosłych. Preparat  dostępny jest w saszetkach w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie. Pamiętajmy, że wirusów przeziębienia i grypy nie leczymy antybiotykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *